VIII Charytatywna Aukcja Gołębi Pocztowych

Zarząd Okręgu Kielce

To będzie już ósmy rok z kolei, gdy hodowcy gołębi pocztowych nie tylko z Okręgu Kielce, ale z całej Polski zjednoczą się we wspólnym celu organizując charytatywną aukcję tych pięknych ptaków. Odbędzie się ona 8 grudnia, podczas 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Kielcach.

Od samego początku wspieramy Świętokrzyskie Centrum Pediatrii im. W. Buszkowskiego w Kielcach. Przeważająca część środków zostanie ponownie ofiarowana na pomoc w leczeniu najmłodszych pacjentów cierpiących na choroby onkologiczne. Ponadto kolejny raz część zebranej kwoty zostanie przekazana na placówki szkolno-oświatowe oraz szkolno-wychowawcze.

Podczas ubiegłorocznej aukcji udało nam się pozyskać łączną kwotę 64 650 zł! Ten rekordowy wynik był prawdziwym pokazem otwartych serc hodowców gołębi pocztowych.

Informujemy, że w tym roku do naszej aukcji dołączą również hodowcy zrzeszeni w Kieleckim Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Przekażą oni na licytację swoje najpiękniejsze okazy, w celu wsparcia naszej inicjatywy.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona darczyńców i przekazać na ten szczytny cel gołębia ze swojej hodowli skontaktuj się z Prezesem Okręgu, Sławomirem Pająkiem, tel. 695 976 394. Zdjęcia gołębi, rodowody oraz opisy hodowli prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zarząd Okręgu Kielce

Gołębie przekazane na aukcję można obejrzeć wchodząc w menu AUKCJA 2019